معرفی رشته کاردانی صنایع دستی- فرش

ذوق و خلاقیت هنری هر جامعه ای از سنن زندگی و سوابق تاریخی و محیطی آن قوم ریشه و الهام می گیرد و غالبا این ذوق و استعداد در یک یا چند رشته خاص متبلور می شود. از جمله هنرهایی که در سرزمین ایران به مرور زمان به کمال رسیده است و ذوق هنرمند ایرانی در پهنه آن فرصت تجلی وافر یافته، هنر قالی بافی است. دوره کاردانی حرفه ای صنایع دستی-فرش دستباف، دوره ای است که در غالب نظام آموزش علمی کاربردی طراحی شده و منجر به کسب دانش نظری و عملی در ابعاد فنی و حرفه ای فرش دستبافت در سطح بین کارگر ماهر و کارشناس به عنوان کاردان حرفه ای منظور می شود. هدف از آموزش دوره کاردانی حرفه ای صنایع دستی-فرش دستباف، تربیت افرادی کاردان در زمینه فنی فرش دستبافت (فناوری بافت، طرح و نقش و رنگرزی فرش دستبافت ایران) است. همچنین در محتوای این دروه آموزشی به دو حوزه تقاضای اجتماعی و عرصه توسعه ای شغلی توجه و برنامه ریزی شده است.

اخلاق حرفه ای،کاربرد فناوری اطلاعات و ارتباطات،کارآفرینی،فرهنگ عمومی

ترجمه اسناد و مدارک رسمی(شامل شناسنامه،گذرنامه،…)،ترجمه مدارک و متون تجاری و اداری،ترجمه مدارک و متون رسمی سیاسی و مطبوعاتی

کمک مترجم اسناد،مدارک و متون در دارالترجمه،کمک مترجم متون اداری،تجاری در ادارات دولتی و غیردولتی،کمک مترجم متون سیاسی و مطبوعاتی در مطبوعات و رسانه های عمومی

در صورتی که مقطع کاردانی دانشجو با مقطع کارشناسی (مقطع فعلی) مرتبط نباشد. در این صورت دانشجو می بایست حداکثر 6 واحد از دروس جبرانی اخذ نماید.

دانشجو اگر از دانشگاه دیگری اخراج شده باشد یا انصراف داده باشد می تواند دروس مرتبط با سرفصل رشته انتخابی در این مرکز را تا سقف 45 واحد با توجه به شرایط بخشنامه مربوطه معادل کند.

دانشجویانی که معدل آنها بالای 17 باشد در ترم بعد می توانند تا سقف 24 واحد درس اخذ نمایند.

در پایان ترم آخر چنانچه دروسی برای دانشجو باقیمانده باشد تا سقف 4 واحد نظری (دو درس نظری) یا یک درس نظری و یک درس نظری عملی (به شرطی اینکه در این درس نمره قبولی نگرفته باشد) می تواند اخذ کند.

برای این رشته دانشگاه یک سرور مجازی اختصاصی برای ارتباط آن لاین و آف لاین بین استاد و دانشجویان وجود دارد که برای دروسی مثل گفت و شنود پایه و آواشناسی و غیره کاربرد دارد.

تخفیف شهریه در موارد زیر به دانشجو تعلق می گیرد:

  • در صورتی که دانشجو سه فرد را برای تحصیل در این مرکز معرفی کند.
  • در صورتی که در سطح استان یا کشور مقام و افتخاری برای دانشگاه کسب کند.
  • در صورتی که دانشجوی ممتاز باشد.
  • دانشجویان مهارتی که یک اختراع، تولید یا مقاله داشته باشند.

معرفی اساتید رشته کاردانی صنایع دستی_فرش

اسکرول به بالا
×

سلام!

برای راهنمایی و چت با کارشناسان پشتیبان در واتس اپ بر روی دکمه زیر کلیک نمایید.

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟