استرس و فراموشی مطالب درسی

بروز فراموشی مطالب درسی در سر جلسه امتحان مى تواند دلایل متعددى داشته باشد ولى در عین حال بطور کلى توجه به این نکات در کاهش فراموشی مطالب در جلسه امتحان بسیار موثر است :

۱. حتى المقدور از روش آزمون و امتحان هر یک از اساتید اطلاع دقیق ترى پیدا کنید چون هر یک از اساتید روش خاص خود را در طرح سؤال و نمره گذارى و بارم بندى و میزان توجه به جزئیات یا مطالب کلى و... دارند. در آن صورت بهتر مى توانید خود را براى امتحان آماده نمایید.

۲. سعى کنید آخرین یا از آخرین افرادى باشید که اوراق امتحانى خود را به مسؤولین برگزارى امتحان تحویل مى دهند، باشید و هیچ شتابى در ترک جلسه امتحان نداشته باشید.

۳. پس از پاسخ دادن به سؤالات، حتما بار دیگر پاسخ هاى خود را کنترل کنید و از صحت و سقم آنها و دقت کافى به پاسخ ها اطمینان حاصل نمایید.

۴. هنگام مطالعه مطالب، جزوه و کتاب هاى درسى به نکات جزیى بیشتر توجه کنید.

۵. حتى المقدور قبل از امتحان و پس از یک بار دوره کردن کتاب یا جزوه، با یکى از دوستان دقیق و نکته سنج خود مطالب را براى یکدیگر بازگو کنید تا مطمئن شوید که تمام ریز مطالب را خوانده اید و یاد گرفته اید.

نویسنده : روانشناس مرکز علمی کاربردی واحد 32 تهران

سخن مدیر دانشگاه

هدایت نیروهای فعال به کارآفرینی و مهارت آموزی مهمترین وظیفه همه عوامل آموزشی در همه مقاطع می باشد که بتواند جوانان آینده کشور را با دو بال علم و مهارت به شکوفایی و ارتقاء نسبی سطح درآمد سرانه و اشتغال کامل کشور و استقلال اقتصادی و تولید هدایت نماید .

دکتر بیات - ریاست دانشگاه

 

 

ارتباط با مرکز

image 88784001-09109782270

 مرکز فرهنگ و هنر واحد 32
خیابان ولیعصر  . بالاتر از پارک ساعی
نرسیده به توانیر . نبش کوچه همسایگان , پلاک 2

imageاین آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

پیوند ها

Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Blue Red Cyan Green Orange

Body

Background Color
Text Color

Background

Patterns for Layour Style: Boxed
Layout Style
Select menu